Geçmişten gelen bilgi ve tecrübesini teknolojinin hızlı gelişimi ile birleştirerek mevcut pazar payını her geçen gün arttırıp akışkan transfer pompalarında faaliyet göstermek üzere 2004 yılında kurularak en kısa sürede yurt dışına ihracat yapan bir firma olmuştur.

Faaliyet gösterdiği akışkan transfer pompaları sektöründe; müşterilerine her zaman yüksek kaliteli ürün ve kusursuz hizmet vermeyi kendine amaç edinmiştir. Bu amaç doğrultusunda; ürün çeşitliliğini arttırmak, yüksek seviyeli stok ve güçlü satış için çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

Kurulduğu günden bu yana ülke genelinde oluşturduğu güçlü konumunu , kısa vadede yurt dışında da gerçekleştirebilmek için fizibilite ve yatırım çalışmalarına aralıksız devam etmekte ve TÜRKİYE SANAYİSİNE yaptığı katkıları ile haklı bir gurur duymaktadır.

Çalık Makina Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi;

Kalite Politikası

Müşterilerin değişen ve gelişen ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan , kaliteli ürün ve hizmetleri sunmak  ÇALIK MAKİNA SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ’nin politikasıdır. Politikamız personelimizin yaratıcılıklarını geliştirmek sorumluluk duygusuna sahip olmasını sağlamaktır.

Personelin, her yaptığı işlerin kalitesinin bir başkası tarafından kontrol edilerek değil, spesifikasyonlara uygun çalışılarak oluşturulabileceği bilincine sahip olmasını sağlamaktır . Ancak bu sayede pazardaki yerimizi ; eğitilmiş , uyumlu çalışan ve ekip çalışması konusundaki başarılı uygulamaları olan personelimiz ile sürdürüp geliştirebiliriz.

ÇALIK MAKİNA ürünlerini ; En üst düzeyde müşteri tatminini sağlayacak , güvenilir olacak ve müşteriye bir değer sağlayacak biçimde üreteceğiz. Tüm çalışanları ile birlikte girişimci ve değişime açık bir ortam yaratmayı , ayrıca tüm faaliyet ve süreçlerde sürekli gelişmeyi ilke edinmiştir. Müşterilerimizin memnuniyetini arttırmak için kalite yönetim sistemi şartlarına uymak, teknolojideki yeniliklere uygun olarak hizmet kalitemizi sürekli geliştirmek, kalite bilincini taşıyan güler yüzlü yönetim anlayışı ile etkin, verimli ve güvenilir hizmet vermektir.

Vizyonumuz

Dünyada , Türkiye’de Özel Makine , Pompa ve bunlara ait yedek parça sektöründe müşteri hizmet ve ürün kaliteliğinde bir numaralı marka olmaktır. Hedeflerimizin doğruluğuna inanarak hizmetlerini üstün kalite anlayışı ile geliştirmeyi her zamanda en yüksek standartlarla uygulamayı ,ISO 9001 kalite yönetim sistemi şartlarına uymayı taahhüt ediyoruz.